Kmenoví členové spolku

řazeno podle příjmení v abecedním pořadí

Výbor

Petr

(Ing. Petr Fulka)

S akrem jsem se setkal poprvé v rámci EJC (European Juggling Convention) v Karlsruhe v roce 2008. Nakonec jsem více akroval než žongloval 🙂 bohužel po návratu do Čech jsem nenašel nikoho kdo by se párové akrobacii věnoval až do doby kdy Honza Solpera začal pořádat pravidelné nedělní openspace, v jehož tradici s Kristínou pokračujeme.

Vybrat jednu pozici/sekvenci/trik, který mám oblíbený prostě nelze, většinou jsou to ty na kterých zrovna pracuji, a které stále představují výzvu.

V rámci CA se považuji za hlas logiky a v rámci výboru se starám o finance, organizaci….

Mimo akra rád hraji deskové hry.

 

 

Kris

(Ing. Kristína Jakubíková)

Po zabydlení se mi v Praze otevřeli možnosti dělat věci, které doma zkrátka nebyli. S akrem jsem začala na tradičních openspace Honzy Solpery asi někdy kolem roku 2013. Kluci mě tam pořádně proletěli hned první trénink (třeba 2high – byla jsem paralyzovaná strachem a oni se tlemili jak malí). Dnes openspace/jamy s Petrem pořádám.

Má oblíbená pozice je H2H na všechny způsoby.

Žiju s předsedou 🙂 Baví mě organizovat a dávat dokupy lidi, proto pro spolek a akro v Praze domlouvám místa, lektory ze zahraničí a vše, kde je potřeba tvořivost ruku v ruce se selským rozumem a zkušenostmi z organizace velkých akcí.  

Má oblíbená činnost? Aštánga Vinjása jóga, jezdectví, studium fyzioterapie, lezení, túry, opalování se v parcích, kytičky, knihy a kafe.

 

Peťa Mat

(Mgr. Petra Matlachová)

K acru jsem se dostala přes lezení, jógu, chození po slackline a úplně jsem se zamilovala. Veškeré mé oblíbené činnosti acro skloubí dohromady – zábava, přátelé, flexibilita, síla, příroda (cvičení venku na trávě).

Má oblíbená pozice? Tak to asi foot to hand 😀 Ikdyž jsem ho fakt nesnášela, našla jsem si k němu cestu a teď mě fakt baví…

Ve spolku jsem tvůrce, propojovatel a inovátor. Srším nápady, které také realizuji a ráda spojuji lidi se stejnými zájmy.

Má oblíbená činnost mimo acro je bytí v přírodě, lyžování, snb, canecross, lezení po skalách, zahradničení, sbírání bylinek, koukání se do slunce, měsíc či hvězdy 🙂

 

 

Bohdan

(Ing. Mgr. Bohdan Nejedlý)

Akro je pro mě smysluplná kompenzace sedavého zaměstnání a přirozený ventil emocí. K akru jsem se dostal v podstatě náhodou na jedné ze svých služebních cest, konkrétně v květnu 2018 na Slovensku v Bratislavě. Od té doby se snažím kontaktovat akro komunitu v každém městě, které v rámci svého cestování navštívím, a vychutnávám si radost ze společného pohybu s podobně smýšlejícími lidmi napříč Evropou. Toto mě naplňuje uspokojením a vlévá optimismus do žil.

Nemohu jednoznačně prohlásit, že je některá pozice pro mě extrémně oblíbená, nebo naopak úplně nepříjemná. Oblíbenost se pomalu mění podle toho, na čem zrovna pracuji, v jaké jsem fyzické pohodě a nebo jak se daří.  Obecně mám raději polohy ve stoje, kde mohu využít svých tělesných proporcí a neomezují mě zkrácené šlachy na nohou tak, jako v polohách v leže. Pokud musím vybrat, kde se cítím jistě, je to F2H na všechny způsoby.

Ve spolku působím na pozici „stařešiny kmene“, jehož úkolem je bdít nad chodem spolku a směřovat jej k světlým zítřkům. Svojí rozvážností, životním nadhledem, klidnou povahu a asertivním chováním dávám lidem šanci najít společnou řeč a dospět k vytyčeným cílům.

Ve volných chvilkách, když zrovna nepraktikuji akro, se na akro aktivně připravuji v posilovně, nebo na bikram józe.

 

Anežka

(Anežka Rabas)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontrolní komise

Ondra Acro

(Ondřej Caha, M.A.)

K acru jsem se dostal přes sklackline komunitu, kde jsem potkal Péťu a Kubu. Oblíbená pozice je F2H a stavění 3 man high. Ve spolku se starám o zajišťování pitného režimu na festivalu + logistiku všeho druhu ;). Ve svém volném čase se rád procházím  v přírodě s naším pejskem, jezdím na koloběžce, hraju deskovky a poslouchám psy trance.

 

 

 

 

 

Lucka Liška

(Lucie Dvořáková)

K akru jsem se dostala v roce 2015 přes Anežku, která k němu svým nadšením tehdy zlákala větší počet přátel a středeční tréninky v Akashe se tak staly naší pravidelnou společenskou akcí 🙂 Už předtím jsem experimentovala s některými “létajícími sporty” typu pole dance a trampolíny, ale akro to vyhrálo na plné čáře právě i díky své komunitě.

Nejlepší jsou ikariany! Aneb ten pocit, kdy letíte, je prostě k nezaplacení…a ten pocit, kdy bezpečně dopadnete, ještě víc 🙂 Ale takové hand2handy také nejsou k zahození.

V Czech Acru se starám o některé právní a administrativní záležitosti.

Oblíbených činností kromě acra mám tolik, že nevím, co dřív – obecně ale různé outdoorové sporty na horách a ve vodě. Ideální, když se to dá spojit s cestováním, což se acro dá samozřejmě také a pak je to ta vůbec nejlepší kombinace 😉

 

Jan Lan

(Ing. Mgr. Jan Langr)

K akru jsem se dostal v roce 2015 přes Anežku, která k němu tehdy svým nadšením zlákala větší počet přátel a středeční tréninky v Akashe se tak staly naší pravidelnou společenskou akcí (ne, od Lucky jsem to neopsal:) Do té doby jsem se věnoval především bojovým sportům, takže pro mě akro představovalo příjemnou změnu.

Hand to hand ve všech podobách a samozřejmě ikariany.

Ve spolku mám na starosti především právní záležitosti a do budoucna bych se rád zaměřil i na posílení pozitivního přístupu a rozvoj týmového ducha.

Má oblíbená činnost? Kajak, potápění, lyžování, bojové sporty.

 

 

Další členové

Monika

(Monika Baťková)

 

Kašmír

(Miroslav Kaška)

Již v dětství jsem s bráchou blbnuli a různě si hráli “na letadla”později jsem na to zapomněl, ale v dospělosti jsem se rozpomenul a když jsem viděl akrojógu a co se společně v páru dá dělat, byl jsem odhodlán se to také naučit. Měl jsem štěstí na učitele. Punk yoga kurzy v Punctum a Akasha centru. Za poslední 2 roky jsem se díky akru hodně posunul, začal jsem se měnit, jak uvnitř, tak navenek. Hodně se mi zlepšila i mezilidská komunikace, stejně tak partnerská. Již nemám potřebu soupeřit se světem a hledat hrdiny v okolním světě. Měřítkem je mi můj vlastní vývoj a hrdinou jsem já za 5 let 🙂

Oblíbené jsou pro mne asi tria – baví mě stavit pyramidy a v páru hlavně ty cviky, které právě trénujeme :))

CzechAcro jsem pomáhal zakládat a jsem naprosto v souladu s jeho cíli – tedy pomoci v šíření akrojógy a partnerské akrobacie a jejich hodnot. Hlavním těžištěm mojí práce pro spolek je grafika – logo, vizuály, trička, letáky, infografika atd.

 

Alenka

(Alena Marhevská)

 

Vlčoun

(Karel Wolf Mrázek)

 

Péťa

(Petra Pelikánová)

Rok 2015 mi akrojógou převrátil svět vhůru nohama. Přestože jsem si myslela, že chodit po rukou je pro mě nesplnitelný sen, Honza Jirák a další super lidi mě postavili na vlastní ruce. Pomalými krůčky se přenáším přes všemožná zranění a objevuji zdraví a radost, které mi jóga přináší.

Kromě obliby stát na vlastních rukou, se s důvěrou vrhám i do rukou skvělých bází. Miluji inverze všeho druhu a v shoulerstandech můžu strávit hodiny a hodiny.

Spolek má spoustu akčních lidí s mnoha nápady. Nabídla jsem mu proto práci všeho druhu, tak aby kdokoliv kdo má pocit, že mu dvě ruce nestačí, mohl mít jedny ruce k dílu navíc.

Když už nevím coby, trávím čas v korunách stromů nebo si vezmu do ruky kytaru.