Kmenoví členové spolku

řazeno podle příjmení v abecedním pořadí

Výbor

Petr

(Ing. Petr Fulka)

S akrem jsem se setkal poprvé v rámci EJC (European Juggling Convention) v Karlsruhe v roce 2008. Nakonec jsem více akroval než žongloval 🙂 bohužel po návratu do Čech jsem nenašel nikoho kdo by se párové akrobacii věnoval až do doby kdy Honza Solpera začal pořádat pravidelné nedělní openspace, v jehož tradici s Kristínou pokračujeme.

Vybrat jednu pozici/sekvenci/trik, který mám oblíbený prostě nelze, většinou jsou to ty na kterých zrovna pracuji, a které stále představují výzvu.

V rámci CA se považuji za hlas logiky a v rámci výboru se starám o finance, organizaci….

Mimo akra rád hraji deskové hry.

 

Peťa Mat

(Mgr. Petra Matlachová)

K acru jsem se dostala přes lezení, jógu, chození po slackline a úplně jsem se zamilovala. Veškeré mé oblíbené činnosti acro skloubí dohromady – zábava, přátelé, flexibilita, síla, příroda (cvičení venku na trávě).

Má oblíbená pozice? Tak to asi foot to hand 😀 Ikdyž jsem ho fakt nesnášela, našla jsem si k němu cestu a teď mě fakt baví…

Ve spolku jsem tvůrce, propojovatel a inovátor. Srším nápady, které také realizuji a ráda spojuji lidi se stejnými zájmy.

Má oblíbená činnost mimo acro je bytí v přírodě, lyžování, snb, canecross, lezení po skalách, zahradničení, sbírání bylinek, koukání se do slunce, měsíc či hvězdy 🙂

 

 

Honza Musílek

(Mgr. Jan Musílek)

Svoji první akropozici jsem vyzkoušel během podzimních prázdnin v roce 2013. Acro mě okamžitě nadchlo tak, že jsem začal v Praze na koleji 17. listopadu organizovat pravidelné tréninky, kde se brzy dala dohromady bezva parta. Postupem času jsem se seznámil s dalšími a tak jsem se nakonec, o čtyři roky později, dostal i ke členství ve spolku.

Při cvičení si nejvíce užívám dynamické přechody, foot-to-handy a hand-to-handy, a to jak vestoje, tak vleže. Baví mě, když se můžu jednou za čas proletět, a pak preferuji buď jemný balanc, nebo naopak silovější prvky a přechody.

Do chodu spolku se zapoujuji svými organizačními schopnostmi, přináším zkušenosti s řízením schůzí, pečlivým zpracováním podkladů a další “nudnou administrativou”. Mimoto se také zabývám bezpečností v acru, jsem autorem bezpečnostního osmera a snažím se nastolovat otázku bezpečného tréninku v české acro komunitě.

Když mi zbude mezi prací a tréninky volný čas, rád si zahraji deskovou hru, ulovím kešku, nebo se jen tak rozvalím na gauč a přečtu si dobrou knížku.

 

Bohdan

(Ing. Mgr. Bohdan Nejedlý)

Akro je pro mě smysluplná kompenzace sedavého zaměstnání a přirozený ventil emocí. K akru jsem se dostal v podstatě náhodou na jedné ze svých služebních cest, konkrétně v květnu 2018 na Slovensku v Bratislavě. Od té doby se snažím kontaktovat akro komunitu v každém městě, které v rámci svého cestování navštívím, a vychutnávám si radost ze společného pohybu s podobně smýšlejícími lidmi napříč Evropou. Toto mě naplňuje uspokojením a vlévá optimismus do žil.

Nemohu jednoznačně prohlásit, že je některá pozice pro mě extrémně oblíbená, nebo naopak úplně nepříjemná. Oblíbenost se pomalu mění podle toho, na čem zrovna pracuji, v jaké jsem fyzické pohodě a nebo jak se daří.  Obecně mám raději polohy ve stoje, kde mohu využít svých tělesných proporcí a neomezují mě zkrácené šlachy na nohou tak, jako v polohách v leže. Pokud musím vybrat, kde se cítím jistě, je to F2H na všechny způsoby.

Ve spolku působím na pozici „stařešiny kmene“, jehož úkolem je bdít nad chodem spolku a směřovat jej k světlým zítřkům. Svojí rozvážností, životním nadhledem, klidnou povahu a asertivním chováním dávám lidem šanci najít společnou řeč a dospět k vytyčeným cílům.

Ve volných chvilkách, když zrovna nepraktikuji akro, se na akro aktivně připravuji v posilovně, nebo na bikram józe.

 

Anežka

(Anežka Rabas)

 

 

 

 

 

 

Kontrolní komise

Ondra Acro

(Ondřej Caha, M.A.)

K acru jsem se dostal přes sklackline komunitu, kde jsem potkal Péťu a Kubu. Oblíbená pozice je F2H a stavění 3 man high. Ve spolku se starám o zajišťování pitného režimu na festivalu + logistiku všeho druhu ;). Ve svém volném čase se rád procházím  v přírodě s naším pejskem, jezdím na koloběžce, hraju deskovky a poslouchám psy trance.

 

 

 

 

 

Lucka Liška

(Lucie Dvořáková)

K akru jsem se dostala v roce 2015 přes Anežku, která k němu svým nadšením tehdy zlákala větší počet přátel a středeční tréninky v Akashe se tak staly naší pravidelnou společenskou akcí 🙂 Už předtím jsem experimentovala s některými “létajícími sporty” typu pole dance a trampolíny, ale akro to vyhrálo na plné čáře právě i díky své komunitě.

Nejlepší jsou ikariany! Aneb ten pocit, kdy letíte, je prostě k nezaplacení…a ten pocit, kdy bezpečně dopadnete, ještě víc 🙂 Ale takové hand2handy také nejsou k zahození.

V Czech Acru se starám o některé právní a administrativní záležitosti.

Oblíbených činností kromě acra mám tolik, že nevím, co dřív – obecně ale různé outdoorové sporty na horách a ve vodě. Ideální, když se to dá spojit s cestováním, což se acro dá samozřejmě také a pak je to ta vůbec nejlepší kombinace 😉

 

Kris

(Ing. Kristína Jakubíková)

Po zabydlení se mi v Praze otevřeli možnosti dělat věci, které doma zkrátka nebyli. S akrem jsem začala na tradičních openspace Honzy Solpery asi někdy kolem roku 2013. Kluci mě tam pořádně proletěli hned první trénink (třeba 2high – byla jsem paralyzovaná strachem a oni se tlemili jak malí). Dnes openspace/jamy s Petrem pořádám.

Má oblíbená pozice je H2H na všechny způsoby.

Žiju s předsedou 🙂 Baví mě organizovat a dávat dokupy lidi, proto pro spolek a akro v Praze domlouvám místa, lektory ze zahraničí a vše, kde je potřeba tvořivost ruku v ruce se selským rozumem a zkušenostmi z organizace velkých akcí.  

Má oblíbená činnost? Aštánga Vinjása jóga, jezdectví, studium fyzioterapie, lezení, túry, opalování se v parcích, kytičky, knihy a kafe.

Jan Lan

(Ing. Mgr. Jan Langr)

K akru jsem se dostal v roce 2015 přes Anežku, která k němu tehdy svým nadšením zlákala větší počet přátel a středeční tréninky v Akashe se tak staly naší pravidelnou společenskou akcí (ne, od Lucky jsem to neopsal:) Do té doby jsem se věnoval především bojovým sportům, takže pro mě akro představovalo příjemnou změnu.

Hand to hand ve všech podobách a samozřejmě ikariany.

Ve spolku mám na starosti především právní záležitosti a do budoucna bych se rád zaměřil i na posílení pozitivního přístupu a rozvoj týmového ducha.

Má oblíbená činnost? Kajak, potápění, lyžování, bojové sporty.

 

 

Další členové

Monika

(Monika Baťková)

 

Kašmír

(Mgr. Miroslav Kaška)

Již v dětství jsem s bráchou blbnuli a různě si hráli “na letadla”později jsem na to zapomněl, ale v dospělosti jsem se rozpomenul a když jsem viděl akrojógu a co se společně v páru dá dělat, byl jsem odhodlán se to také naučit. Měl jsem štěstí na učitele. Punk yoga kurzy v Punctum a Akasha centru. Za poslední 2 roky jsem se díky akru hodně posunul, začal jsem se měnit, jak uvnitř, tak navenek. Hodně se mi zlepšila i mezilidská komunikace, stejně tak partnerská. Již nemám potřebu soupeřit se světem a hledat hrdiny v okolním světě. Měřítkem je mi můj vlastní vývoj a hrdinou jsem já za 5 let 🙂

Oblíbené jsou pro mne asi tria – baví mě stavit pyramidy a v páru hlavně ty cviky, které právě trénujeme :))

CzechAcro jsem pomáhal zakládat a jsem naprosto v souladu s jeho cíli – tedy pomoci v šíření akrojógy a partnerské akrobacie a jejich hodnot. Hlavním těžištěm mojí práce pro spolek je grafika – logo, vizuály, trička, letáky, infografika atd.

 

Alenka

(Alena Marhevská)